[wpseo_breadcrumb]

900 milionów złotych na program „Mój Prąd” w 2020 roku

Czy chcesz się znaleźć w puli osób, które już skorzystały z programu dofinansowań na fotowoltaikę? Dowiedz się z tego artykułu, jak to zrobić, aby zagwarantować sobie dotację z rządu.

Drugi nabór do programu „Mój prąd”

Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku (lub do wyczerpania funduszy – więc nie ma co czekać) będzie można składać wnioski na dofinansowanie fotowoltaiki w swoim domu. W roku 2019 z dofinansowania skorzystały setki osób. W roku 2020 wiemy już, że z dotacji rządowej zostało niecałe 900 milionów złotych. W ciągu kilku pierwszych godzin aż 140 wniosków spłynęło już do NFOŚ na panele PV, więc kwota ta może się bardzo szybko rozejść.

Tylko 6 kroków dzieli Cię od dotacji na fotowoltaikę

Krokiem pierwszym jest zakup instalacji i jej montaż w Twoim domu. W drugim kroku musisz zadbać o montaż licznika dwukierunkowego. Ostatnią datą wsteczną kwalifikującą Cię do złożenia wniosku jest 23.07.2019 r. Jeśli zamontowałeś licznik wcześniej, nie możesz się ubiegać o dotację.

W kroku trzecim musisz podpisać umowę dwustronną ze swoim dystrybutorem energii. Jest to umowa o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej. To czysta formalność, ale jej niedopatrzenie może spowodować odrzucenie wniosku. Na szczęście większość dystrybutorów dba o zapewnienie wszystkich niezbędnych dokumentów ze swojej strony.

Czwarty krok to już część właściwa dla systemu dotacyjnego, czyli złożenie wniosku. Możesz to zrobić przez internet na stronie gov.pl lub złożyć wniosek papierowy.

Aby złożyć wniosek przez internet, koniecznie pamiętaj, aby przygotować wszystkie dokumenty poświadczające wykonanie poprzednich kroków, czyli:

  • Faktury od firmy instalującej panele,
  • Potwierdzenie dokonania wpłaty za fotowoltaikę i usługę montażu,
  • oświadczenie RODO o przetwarzaniu danych osobowych na rzecz programu „Mój Prąd”,
  • dokument potwierdzający montaż licznika z numerem Punktu Poboru Mocy od operatora sieci dystrybucyjnej (zaświadczenie),
  • jeśli posiadasz niezbędne kwalifikacje i zamontowałeś instalację sam, musisz złożyć oświadczenie o samodzielnym montażu.

Przy składaniu wniosku online będzie Ci potrzebny Profil Zaufany, który możesz wyrobić niemal w każdym banku lub bezpośrednio na stronie rządowej. Pamiętaj o swoich danych logowania.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm – Oferta.

A jeśli coś pójdzie nie tak?

Krokiem piątym jest weryfikacja wniosku, o której zostaniesz poinformowany mailowo. W przypadku odrzucenia wniosku, usuń jego powód, a potem złóż wniosek ponownie. Masz takie prawo, powinno się wtedy udać za drugim razem. Może zapomniałeś jakiegoś dokumentu?

Finałem całego procesu jest oczywiście otrzymanie dotacji w wysokości do 5000zł.

Poznaj zalety paneli fotowoltaicznych i skorzystaj z naszej oferty.

Masz pytania?

Jeśli jakieś zagadnienie jest dla Ciebie niejasne, albo potrzebujesz wsparcia w kolejnych krokach przed złożeniem wniosku, zadzwoń do nas. Mamy doświadczenie we współpracy wnioskodawcami, a nasi klienci cieszą się otrzymanymi dotacjami.

Sprawdź nasz kalkulator oszczędności fotowoltaiki i dowiedz się ile możesz zyskać inwestując w systemy fotowoltaiczne.

lub

Poznaj jaka jest oferta instalacji fotowoltaicznych firmy Energy-24.