[wpseo_breadcrumb]

Słyszysz coraz częściej o instalacjach fotowoltaicznych i zastanawiasz się, o co w tym wszystkim chodzi? Postaramy się wszystko wyjaśnić wypisując zalety paneli fotowoltaicznych w kilku prostych punktach.

Na czym polega fotowoltaika?

Fotowoltaika co to jest i jakie są zalety paneli fotowoltaicznych? Cały system instalacji fotowoltaicznych opiera się na pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych i przemianie jej na energię elektryczną (prąd zmienny), z której możemy korzystać swobodnie w naszym domu lub firmie. Bez względu na porę roku, system magazynuje energię i może wykorzystać ją później, dzięki czemu nawet w polskiej strefie klimatycznej, sprawdza się przez cały rok. Prąd produkowany jest też nawet w pochmurne dni.

A to zaledwie początek korzyści, jakie niosą ze sobą tak zwane solary.

Zalety użytkowania instalacji fotowoltaicznych

Wymieńmy najważniejsze z nich:

  1. Zwrot z inwestycji – każda instalacja wiąże się z kosztami początkowymi. Jednak w tym przypadku możemy mówić o 100% zwrocie z inwestycji. Koszty obliczone na początku, zwracają się po kilku latach użytkowania, ponieważ później instalacja wytwarza prąd praktycznie za darmo. Prąd z zakładu energetycznego potrzebny jest później zaledwie w ok. 10 % w porównaniu do stanu obecnego. Wyobrażasz sobie zmniejszenie rachunku za prąd o 10 razy?
  2. Dofinansowanie na fotowoltaikę – to teraz wyobraź sobie jeszcze, że sama inwestycja może kosztować nawet do 50% taniej, ponieważ możesz skorzystać z rządowego programu „Mój Prąd” na 5000 zł zwrotu.
  3. Bezpieczeństwo na lata – większość usługodawców oferuje do 25 lat gwarancji na solary, dzięki czemu masz potwierdzoną pewność jakości instalacji i nie musisz się o nic martwić.
  4. Zielony prąd – kolejną korzyścią, a nawet fundamentalną – jest fakt pozyskiwania energii z naturalnego i niewyczerpalnego źródła, jakim są promienie słoneczne. Moduły fotowoltaiczne są całkowicie bezpieczne dla środowiska i nie generują produktów ubocznych do ekosystemu.
  5. Instalacja bezobsługowa – jeśli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z nowym wynalazkiem technologicznym, to możesz spać spokojnie. Instalacja pracuje praktycznie bez Twojego udziału przez cały czas. Wystarczy ją odpowiednio ustawić z pomocą profesjonalnego montera i dalej działa już sama.
  6. Samodzielność – a właściwie – niezależność od polityki zakładów energetycznych, zmian gospodarczych, a co za tym idzie – ciągłych podwyżek cen prądu, które stanowią dodatkowe źródło frustracji.
  7. Łatwy montaż – fotowoltaika może sprawnie działać niemal w każdym miejscu. Dla użytku domowego najlepiej instalować ją na dachu domu, garażu czy szopy (jest lekka), albo słupie, latarni, czy wiacie przez domem.
  8. Korzyści dla biznesu – możesz zainwestować w farmę fotowoltaiczną lub zdecydować się na mniejszą instalację, która zapewni prąd Twojemu przedsiębiorstwu i zredukuje koszty utrzymania działalności.

Fotowoltaika ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno w przypadku użytkowania dla celów prywatnych jak i przedsiębiorstw.

Żywotność paneli fotowoltaicznych szacowana jest na wiele lat, dlatego wiemy że jest to trafna inwestycja.

Sprawdź nasz kalkulator oszczędności fotowoltaiki i dowiedz się ile możesz zyskać inwestując w systemy fotowoltaiczne.

lub

Poznaj jaka jest oferta instalacji fotowoltaicznych firmy Energy-24.